only color shadi baz

dragged border

درباره وبلاگ

dragged border
dragged border

بازی برای همه کس در همه جامدت هاست که بسیاری از شرکت های اسباب بازی به نام دالیدل ، ارتباط بین بهره وری و یک محیط کار سرگرم کننده را تشخیص داده اند. برخی از آنها بازی و خلاقیت را با ارائه کلاس های هنر یا یوگا ، مهمانی های منظم ، ارائه بازی هایی مانند فوتبال دستی یا پینگ پنگ ، یا تشویق به تعطیلاتی مانند تعطیلات در طول روز کاری برای کارمندان برای بازی و بیرون آمدن از آن تشویق می کنند. این شرکت ها می دانند که بازی بیشتر در محل کار منجر به بهره وری بیشتر ، رضایت شغلی بالاتر ، روحیه بیشتر در محل کار و کاهش کارمندان در کنار رفتن از کار و جابجایی کارکنان می شود.

اگر آنقدر خوش شانس هستید که می توانید در چنین شرکتی کار کنید ، از این فرهنگ استقبال کنید. اگر شرکت شما فاقد اخلاق بازی است ، هنوز می توانید حس بازی خود را به وقت استراحت و ناهار تزریق کنید. دوربین یا پد اسکچ را در دست داشته باشید و وقتی می توانید وقفه های خلاقانه بگیرید. در هنگام تعطیلات قهوه با همکاران شوخی کنید ، در هنگام ناهار با تیراندازی به حلقه ها ، کارت بازی یا تکمیل پازل های کلمه ای استرس خود را از بین ببرید. این می تواند پیوندی را که با همکارانتان دارید تقویت کرده و همچنین عملکرد شغلی شما را بهبود بخشد. برای افرادی که مشاغل پیش پا افتاده ای دارند ، حفظ حس بازی می تواند با کمک به رفع خستگی تفاوت واقعی در روز کاری ایجاد کند.

 


فواید بازی در محل کار

1-     هنگامی که تحت استرس هستید ، عملکرد شما را حفظ می کند

2-     ذهن و بدن شما را شاداب می کند

3-     کار گروهی را تشویق می کند

4-     انرژی را افزایش می دهد و از فرسودگی شغلی جلوگیری می کند

5-     باعث خلاقیت و نوآوری می شود

6-     به شما کمک می کند مشکلات را از راه های جدید مشاهده کنید

 

استفاده از بازی برای افزایش بهره وری و نوآوری

موفقیت در کار به زمان کار شما بستگی ندارد. این به کیفیت کار شما بستگی دارد. و کیفیت کار شما بسیار به رفاه شما بستگی دارد. اختصاص دادن وقت برای تأمین مجدد خود از طریق بازی یکی از بهترین راه هایی است که می توانید به حرفه خود کمک کنید. وقتی پروژه ای که روی آن کار می کنید با مشکل جدی مواجه شد ، کمی وقت بگذارید و بازی کنید و بخندید. مکث در بازی کارهای دیگری بیش از این است که ذهن خود را از این مسئله دور کنید. هنگام بازی ، طرف خلاق مغز خود را درگیر می کنید و "ویرایشگر داخلی" خود را سکوت می کنید ، آن سد روانی که افکار و عقاید شما را سانسور می کند. این اغلب می تواند به شما کمک کند تا مسئله را از یک منظر جدید ببینید و به راه حل های جدید و خلاقانه بیندیشید.

 


نکاتی برای مدیران و کارفرمایان

وسوسه انگیز است که فکر کنید بهترین راه برای کنار آمدن با کار روزافزون فشار آوردن به کارمندان برای کار طولانی تر و سخت تر است. با این حال ، بدون برخی از اوقات فراغت ، احتمال اینکه کار آسیب ببیند و کارگران شما دچار مزاحمت و سوزاندن مزمن شوند ، بیشتر است. از طرف دیگر ، تشویق برای بازی فضای آرام تری را در کار ایجاد می کند که به نوبه خود کارکنان را به خطرات خلاقانه تر تشویق می کند.

·         فرصت های تعامل اجتماعی بین کارکنان را فراهم کنید. مهمانی ها را برپا کنید ، یک حلقه بسکتبال در پارکینگ قرار دهید ، یک مسابقات گلف مینیاتور ترتیب دهید ، یک شکار گنج اداری ترتیب دهید.

·         با نگه داشتن معماهای لمسی روی میز اتاق کنفرانس ، تفکر خلاق را تشویق کنید یا فقط روحیه جلسات را سبک کنید.

·         کارگران را تشویق کنید که مرتب از میز کارشان استراحت کنند و چند دقیقه را به یک کار سرگرم کننده مانند بازی با کلمات یا اعداد اختصاص دهید.

·         بازی با فرزندان خود

·         غلتیدن روی زمین با کودک یا به زمین افتادن برای بازی با کودک خردسال بسیار مهم است - هم برای رشد کودک و هم برای سلامتی خود.

بازی برای رشد مهارت های اجتماعی ، عاطفی ، شناختی و جسمی در کودکان ضروری است. در واقع ، بازی به دور از اتلاف وقت یا صرفاً سرگرم کننده بودن ، بازی زمانی است که کودک شما اغلب بیشترین چیز را می آموزد. این که آیا این یک کودک است که "دالی موشه" بازی می کند ، یک کودک نوپا با عروسک بازی می کند و یا یک کودک بزرگتر بازی تخته ای می کند ، بازی مهارت های اجتماعی را توسعه می دهد ، تخیل کودک را تحریک می کند و بچه ها را بهتر تنظیم می کند ، باهوش تر و استرس کمتری دارند.

 

 

 

 

 

 

 (0) نظر
X